Ota yhteyttä!



Poikkeus:

Facebook: Poikkeus ry

Instagram: Poikkeus ry

Sähköposti: poikkeusry@gmail.com

Edunvalvojien sähköposti: poikkeus.edunvalvonta@gmail.com

Ajankohtaiset -osio nettisivuilla: Blogi-osion kohdasta Ajankohtaista löytyy keskeisimmät ja tärkeimmät tiedotusasiat kootusti. Sitä päivitetään tasaisin väliajoin, ja pidetään ajan tasalla. 

Liity sähköpostilistalle:

Sähköpostilistalle liitytään lähettämällä tyhjä sähköpostiviesti osoitteseen poikkeusry-subscribe[at]lists.uef.fi. 

Liity Poikkeuksen WhatsApp-ryhmään:

https://chat.whatsapp.com/G1IXED8pQFc0322feEHnVp 

Anna palautetta Poikkeuksen toiminnasta tai ota meihin yhteyttä TÄSTÄ.  Huomaathan, että palautelomake on anonyymi. Jos haluat vastauksen palautteeseen, liitäthän mukaan sähköpostiosoitteesi.



Tuutorit 2021-2022:

Tuulia Saaristo: saaristo@student.uef.fi

Elina Jaakonsaari: elinjaak@student.uef.fi

Laura Santakallio: santakal@student.uef.fi

Tiina Kerttunen: tiikertt@student.uef.fi

Janina Lehtinen: janinleh@student.uef.fi





Henkilökunta:

Amanuenssi Päivi Walling (EO & ERLO): paivi.walling@uef.fi

Amanuenssi Jenna Tuononen (ERO & VEO): jenna.tuononen@uef.fi

Oppiaineen vastuuhenkilö Kristiina Lappalainen: kristiina.lappalainen@uef.fi

VUOSIKURSSIEN HOPS-OHJAAJAT:

Vuonna 2020 aloittaneet: Minna Kamppuri minna.kamppuri@uef.fi ja Minna Ikävalko minna.ikavalko@uef.fi

Vuonna 2019 aloittaneet: Anniina Kämäräinen anniina.kamarainen@uef.fi

Vuonna 2018 aloittaneet: Kristiina Lappalainen kristiina.lappalainen@uef.fi

Vuonna 2017 aloittaneet: Aino Äikäs aino.aikas@uef.fi

Vuonna 2016 aloittaneet: Graduohjaajat Kristiina Lappalainen kristiina.lappalainen@uef.fi ja Katariina Waltzer katariina.waltzer@uef.fi





Yleiset tiedotuskanavat:

Yammer: Tiedotus oppiaineeseen liittyvistä asioista tapahtuu yhteisössä Erityisopettajien koulutus.

UEF Kamu: Kamu on opiskelijoille koottu käsikirja, johon on koottu opiskeluun liittyvää tietoa. kamu.uef.






Edunvalvonta:

Ota edunvalvonnallisissa asioissa matalalla kynnyksellä yhteyttä Poikkeuksen edunvalvojiin Janinaan ja Tuuliaan sähköpostilla: poikkeus.edunvalvonta@gmail.com

Voit kääntyä myös ISYY:n edunvalvonta-asiantuntijan & häirintäyhdyshenkilön puoleen: Pekka Koivaara, soko@isyy.fi (0445768465)





SOOL:

Suomen opettajaksi opiskelevien liiton (SOOL) nettisivut

SOOL aluetoimijat Joensuu